V případě zájmu můžeme našim zákazníkům nabídnout řešení bezemisní dopravy na klíč - nabíjecí stanice, fotovoltaika, bateriové uložiště + zaříení dotací na vše výše uvedené.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

 

tesla solar

tušl technologies nabijecky elektromobily fotovoltaika bateriové uložiště web

11

 

elektromobilita

Prezentace výsledků projektu v rámci programu OPPIK

V letech 2020 - 2021 společnost Tušl Technologies, s.r.o. realizovala projekt Elektromobilita v rámci programu Nízkouhlíkové technologie, který spadá pod Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (2013 - 2020).

Implementace inovativní technologie čisté mobility do podniku Tušl Technologies, s.r.o. proběhla skrze pořízení 1 ks elektromobilu (BEV) v kategorii M1 a 2 ks nabíjecí stanice  pro elektromobily v pro vlastní potřebu s příslušenstvím.

 
  publicita projekt 1

Využívání elektromobilu a nabíjecích stanic v podniku Tušl Technologies, s.r.o. je hodnoceno pozitivně:

“Díky používání elektromobilu Tesla Model 3 se naše společnost utvrdila, že v elektromobilitě je budoucnost. Minimálně co se lehké osobní dopravy týče. Během používání vozu pro schůzky se zákazníky musíme vyzdvihnout velký komfort bez vibrací spalovacího motoru. Tichý chod, hlavně v nižších rychlostech a neuvěřitelné zrychlení, které rozhodně zvyšuje bezpečnost např. při nutnosti rychle reagovat na dopravní situaci.


Velké obavy jsme měli s cestami na delší vzdálenosti. Naše zkušenosti s rychlonabíjecími sítěmi pro elektromobily jasně prokázaly, že cestovat na libovolně dlouhou vzdálenost je v moderním osobním elektromobilu bez jakýchkoliv problémů a neomezuje ani nesnižuje komfort cestování. Důležité je samozřejmě jak rychle se daný vůz dokáže nabíjet ze stejnosměrné nabíječky, dojezd vozu a hustota nabíjecí sítě daného státu (v ČR OK).

V rámci projektu byly pořízeny 2 ks nabíjecí stanice, které jsou aktivně využívány k nabíjení služebního elektromobilu Tesla Model 3. Jejich fungování je bezproblémové a spolehlivé.

Jelikož
1 jsme firma, která montuje fotovoltaické systémy, které umíme inteligentně propojit s nabíjecími stanicemi na elektromobily, tepelnými čerpadly atd., musíme rozhodně zmínit i velmi nízké provozní náklady na provoz.

Servis:
Vozidlo nemá povinn
é servisní prohlídky, jelikož běžnou údržbu jako je výměna olejů nepotřebuje. Stačí pouze návštěvy pneuservisu a výměnu vzduchového filtru podle návodu zvládne běžný uživatel sám. Zbývá výměna gumiček stěračů a po velmi dlouhé době výměna brzdových destiček. Jelikož auto rekuperuje (brzdí a tím si dobíjí baterie), brzdové obložení se téměř nepoužívá a tedy neopotřebovává.


3

 
  2

Společnost Tušl Technologies, s.r.o. do svého majetku pořídila elektromobil Tesla Model 3 a 2 ks nabíjecí stanice pro elektromobily.

Energii čerpáte ze slunce:
Pokud uživatel elektromobilu u sebe doma nebo v místě podnikání vybuduje inteligentní ekosyst
ém, může nabíjet svůj vůz přesně podle svých potřeb. Například si vybere jeden z pěti různých nabíjecích modů a vůz se mu nabíjí energií jen ze sluníčka. Vůz tedy neodebírá pro nabíjení energii ze sítě, ale pouze z fotovoltaické elektrárny. Převážnou část roku (přibližně od poloviny března do října) můžete v podstatě jezdit jen ze slunce. Zbylé měsíce veškerou vyrobenou energii v běžných nemovitostech spotřebujete pro vytápění domu. Fotovoltaika v kombinaci s inteligentním propojením kvalitního tepelného čerpadla zajistí v některých případech i úplnou nezávislost na odběru energií ze sítě. Vždy samozřejmě záleží na tom jak je dům zateplený, jak velkou má elektrárnu atd.  V dnešní době vysokých cen energií je samozřejmě hlavním cílem většiny zákazníků neplatit vysoké účty za energie a pohonné hmoty. Pokud si tedy vyberete kvalitní úsporný elektromobil s dobrým poměrem cena/kvalita a stejným způsobem si necháte kvalitní firmou s historií zrealizovat inteligentní propojení fotovoltaika-nabíjecí stanice a případně tepelné čerpadlo, bezesporu jste vykročili správným směrem.

My jako společnost jsme se v elektromobilitě dostatečně utvrdili a plánujeme pořízení
dalších elektromobilů.”

Název programu, ze kterého byl projekt podpořen - Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program podpory Nízkouhlíkové technologie, Výzva V. programu  podpory Nízkouhlíkové technologie - Elektromobilita.

Název projektu v rámci programu - Elektromobilita I - Tušl Technologies, s.r.o.

Jméno žadatele - Tušl Technologies, s.r.o.

Termín realizace - 6. 1. 2020 - 2. 6. 2021

Způsobilé výdaje -

1.      Pořízení 1 ks vozidla - elektromobilu v kategorii M1 - celkem 1 230 800,- Kč. Způsobilé výdaje se rovnají pořizovací ceně vozu bez DPH.

2.      Pořízení 2ks dobíjecí (neveřejné) stanice pro elektromobily v rámci podnikatelského areálu pro vlastní potřebu - celkem 61 048,- Kč. Způsobilé výdaje odpovídají investičním výdajům.

Celkové způsobilé výdaj projektu tak činí 1 291 848,- Kč.

Společnost Tušl Technologies, s.r.o. získala celkovou dotaci ve výši 387 554,40,- Kč.

 

Popis projektu - Projekt žadatele Tušl Technologies, s.r.o. v rámci V. Výzvy programu podpory NUT zavedl do činnosti podniku inovativní technologie (TRL 9) čisté mobility. V rámci způsobilých výdajů byl pořízen 1x Elektromobil pro vlastní potřebu a 2x nabíjecí stanice pro vlastní potřebu. Projekt je realizován v Jihomoravském kraji. 

 

 

V případě zájmu můžeme našim zákazníkům nabídnout řešení bezemisní dopravy na klíč - nabíjecí stanice, fotovoltaika, bateriové uložiště + zaříení dotací na vše výše uvedené.

 NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

 

 

publicita akumulace